Moti në Prishtinë: ℃  (℃ max, ℃ min)

Panik nė Paris: Lajmėrim pėr bombė nė kullėn e Ajfellit

Kėto kėrcėnime vijnė pasi mė herėt Al-Kaeda mė herėt ėshtė betuar se do tė "hakmerret" kundėr Francės pėr intervenimin nė Mali.

31 Mars 2013 - 14:32

Afër 1.500 turistë dhe të punësuar, duke përfshirë edhe punëtorët e sigurimit, janë evakuuar nga kulla e Ajfellit, pasi që një person i panjohur ka lajmëruar se në këtë ndërtesë është vendosur bombë, njofton "RT". Policia ende është duke hetuar rastin, mirëpo deri tani nuk është zbuluar asgjë.

Këto kërcënime vijnë pasi më herët Al-Kaeda më herët është betuar se do të "hakmerret" kundër Francës për intervenimin në Mali.

Personi që është lajmëruar ka thënë se bomba do të eksplodonte mbrëmë në orën 21:30, mirëpo deri tani nuk ka ndodhur asgjë.

Komentet

Nuk ka asnjë koment

 

Komento

Ndalohen fyerjet dhe pėrdorimi i gjuhės ofenduese. Prishtina.com mban tė drejtėn e publikimit ose jo tė njė komenti tė caktuar. Pėrmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qėndrim editorial tė redaksisė sė portalit Prishtina.com

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!!