Moti në Prishtinë: ℃  (℃ max, ℃ min)

Si tė ushqehemi shėndetshėm?

Tė ushqyerit e shėndetshėm ju jep energji, jua mban peshėn, ndikon nė disponimin tuaj dhe ju bėn tė dukeni bukur. Tė gjithė e dimė se ushqimi qė ju e konsumoni ka njė ndikim shumė tė madh nė shėndetin tuaj, edhe pėrkundėr paralajmėrimeve nga media se numri i njerėzve me mbipeshė po rritet dita e ditės.

13 Mars 2013 - 14:48

Luftimi i peshës është një betejë me të cilën ballafaqohen shumë femra për çdo ditë, mirëpo me ushtrime të rregullta, me ushqim të shëndetshëm dhe me një disponim të mirë, ju mund të bëni një ndryshim.

Të ushqyerit shëndetshëm nuk do të thotë se ju duhet të konsumoni shumë, por ju duhet të hani mençur. Ju duhet të konsumoni gjëra të cilat nuk kanë shumë kalori dhe t’i shmangeni sa më shumë brumit.

Nëse ju ushqeheni siç duhet, trupi, lëkura dhe mendja do të ju jenë shumë falënderues.(Prishtina.com)

Komentet

emila grami

02 Qershor 2014 - 19:24

shume faleminderit per keshillat tuaja na ndihmojne ne jeten e perditshme ne t une jam ndeksja juaj e perditshme dhe gjithmone do e bej ketee per ne shkolle

ema grami

28 Maj 2014 - 16:49

me te vertete eshte shume e sakt te ushehemi shendetshem eshte shendeti i mire dhe faleminderit per keshillat tuaja

 

Komento

Ndalohen fyerjet dhe pėrdorimi i gjuhės ofenduese. Prishtina.com mban tė drejtėn e publikimit ose jo tė njė komenti tė caktuar. Pėrmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qėndrim editorial tė redaksisė sė portalit Prishtina.com

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!!