Moti në Prishtinë: ℃  (℃ max, ℃ min)

iPad 5, jashtėzakonisht i hollė, mund tė lanēohet nė vjeshtė

Modeli i pestė i iPad mund tė dėrgohet pėr prodhim nė korrik tė kėtij viti, ndėrsa lanēimi i tij mund tė vijė madje qė nė shtator. Kėto tė dhėna vijnė nga Digitimes.

21 Maj 2013 - 14:41

Raportohet se iPad-i i ri do të ketë ekran 9.7 inç me rezolucion 2048 x 1536. Ndryshimi thelbësor do të konsistojë në pjesën fizike të tij, duke bërë që modeli i ri të jetë më i hollë se iPad-i i gjeneratës së katërt (0.2mm vs. 0.25mm).

Uebfaqja raporton gjithashtu se tableti do të ketë harqe më të holla, do ta përdorë në mënyrë më efiçente dritën LED si dhe do të peshojë rreth 25-33% më pak se paraardhësi i tij.

iPad 5 mund të mos jetë tableti i vetëm që mund të lançohet këtë vit nga Apple. Kompania pritet të hedhë gjithashtu në treg edhe dy iPad mini, një prej së cilëve do të përmbajë ekran me Retina. (PCWorld Albanian)

Komentet

Nuk ka asnjë koment

 

Komento

Ndalohen fyerjet dhe pėrdorimi i gjuhės ofenduese. Prishtina.com mban tė drejtėn e publikimit ose jo tė njė komenti tė caktuar. Pėrmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qėndrim editorial tė redaksisė sė portalit Prishtina.com

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!!