Moti në Prishtinë: ℃  (℃ max, ℃ min)

Makina elektrike mė e shpejtė nė botė (Video)

Kjo ėshtė njė makinė elektrike super elegante, super e shpejtė, veēori tė cilat e bėjnė atė motorin elektrik mė tė fuqishėm nė botė, madje mė tė fuqishėm se Ferrari.

06 Prill 2013 - 12:52

Detroit Electric SP:01 është një prodhim i kufizuar, makinë me dy vende frymëzuar nga dizajni Lotus Exige.

Por në vend të një motori të zakonshëm nafte, inxhinierët e kanë pajisur këtë model me një motor kompakt elektrik 201 bhp.

Makina sportive bën 0-100 km/orë për 3.7 sekonda, duke e kthyer atë në një automjet më të shpejtë se Ferrari California, Porsche 911 dhe Audi R8.

Thuhet se makina do të kushtojë rreth $135,000.

Komentet

Nuk ka asnjë koment

 

Komento

Ndalohen fyerjet dhe pėrdorimi i gjuhės ofenduese. Prishtina.com mban tė drejtėn e publikimit ose jo tė njė komenti tė caktuar. Pėrmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qėndrim editorial tė redaksisė sė portalit Prishtina.com

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!!