Moti në Prishtinë: ℃  (℃ max, ℃ min)

Zbulohen imazhet e MINI Cooper 2014

Edhe pse ėshtė paraparė qė paraqitjen e parė publike ta ketė nė shtator, MINI Cooper 2014 kėto ditė ėshtė fotografuar nė njė njėrin prej garazheve tė kėsaj kompanie.

25 Qershor 2013 - 10:05

Edhe pse quhet “MINI” gjenerata e re e modelit do të jetë më e gjatë dhe më e gjerë sesa modelet e kaluara. Gjithashtu do të jetë më i lartë dhe do të ketë mbrojtës më të mëdhenj në ftohësin e motorit.

Modelet bazë do të kenë motor me tre cilindra TwinPower, derisa Cooper S dhe modeli JCW do të ketë motor me 1.6 litra me benzinë që do të prodhojë 178 KF derisa Cooper S 217 KF.

Prezantimi i parë publik i kësaj veture pritet të ndodhë gjatë shtatorit në panairin e veturave në Frankfurt Motor Show.

Komentet

Nuk ka asnjë koment

 

Komento

Ndalohen fyerjet dhe pėrdorimi i gjuhės ofenduese. Prishtina.com mban tė drejtėn e publikimit ose jo tė njė komenti tė caktuar. Pėrmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qėndrim editorial tė redaksisė sė portalit Prishtina.com

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!!